Blower Pompaları

Blower Pompaları

Blower Pompaları

Aps Pomp firması olarak blower pompa satışı, blower pompa servisi, blower pompa montajı, blower pompa bakım hizmetlerini vermekteyiz. Hizmet alanımız Trakya ve İstanbul bölgeleri arasındadır. Blower hakkıında hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçiniz.

Blower pompaları en önemli tesisat ekipmanları arasında bulunmaktadır. Yüksek veya düşük debide olmak üzere motordan almış olduğu kuvvetin enerji uyarlamasını yapmakla yükümlüdür. Bu sayede, emisyona uğrayan ortamlardaki basıncın transferinin yapılmasını sağlar. Blower havanın taşınmasını sağlamaktadır. Tesisatın rahatlaması adına önemli bir işleve sahiptir. Bakım gerektirmemesi, güvenilirliği, uzun ömürlü oluşu gibi sebeplerden dolayı tercih edilmektedir. Montaj işlemleri de son derece basittir. Ürünün nerede kullanılacağına göre yatay veya dikey olarak montajı yapılmaktadır. Bunun yanı sıra, kurulumu da son derece kolaydır. Blower pompaları uygun maliyetine rağmen son derece yüksek bir verime sahiptir. Bu yüzden birçok sektörde kullanılmaktadır.

Blower Pompa Kullanımı

Blower pompaları emme ve basma noktalarında tıkanıklıklar yapacak noktaların rahatlaması adına önem taşımaktadır. Ancak, içerisinde emniyet vanalarının muhakkak olması gerekir. Bunun yanı sıra, hava transferinin güvenliğinin sağlanması adına ayrı bir sistem geliştirilmelidir. Havanın içerisinde tıkanıklık oluşmaması adına pisliklerden arındırılması ve filtreden geçirilmesi şart olmaktadır. İçerisinde kesinlikle arıtıcı filtrenin bulunması gerekir. Filtre kullanılmadığı takdirde blower kullanım ömrü kısalacaktır.


Blower kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise motorun dönüş yönüdür. Blower pompaları motorun dönüş yönüne göre yerleştirilmelidir. Bu bağlamda blower en doğru noktaya yerleştirildiği takdirde uzun süreli kullanım sağlayacaktır.

Blower Pompalarının Kullanım Alanları

Kaliteli kullanım özellikleri ve uygun maliyetinden dolayı blower pompaları birçok alanda kullanılmaktadır. Birçok sektörde blower pompası olarak bilinmektedir. Bilhassa nakliye firmalarında veya gıda alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca, granür taşıyıcı içerisinde de görev noktaları yer almaktadır. Blower kullanım alanları arasında;

  • Kağıt taşıma operatörleri
  • Şişe dolum makineleri
  • Araba yıkama noktaları
  • Kalorifer tesisatları
  • Sebze meyve yıkama ekipmanları bulunmaktadır.

Bu gibi alanlarda kullanılma sebebi; emiş ekipmanları içerisindeki endüstriyel tozların emilmesi ile yakından alakalıdır. Blower; mecburiyetten kullanılan bir ürün olmakla beraber kullanım kolaylığı ve uzun ömürlü olmasından mütevellit en kaliteli ve verimli tesisat ekipmanları arasında bulunmaktadır. Ancak, blower kullanmaya başlamadan önce mutlaka gerekli denetimlerin yapılması gerekir. Bilhassa seçilen dönüş yönünün yanlış olması halinde makineye ciddi bir zarar vereceğini ifade etmek gerekir.

Blower Pompasının Çalışma Prensibi Nedir?

Blower pompası iki farklı işleve sahiptir. İlk olarak, emilen gazın basıncını ayarlamaktadır. İkinci olarak ise gelen havanın içerisinde pislik olmaması adına filtre görevini üstlenmektedir. Üzerinde çarklar bulunmaktadır. Bu çarkların dönüşü sayesinde santrifüj ile beraber havayı itmesini sağlamaktadır. Blower tarafından oluşturulan bu döngü ile gaz; kanal içerisine sıkışmadan kendi içerisinde temizlenerek ulaşım noktasına gelmektedir. Bu döngü sürekli olarak devam ettiği için blower aynı zamanda filtre görevi görmektedir.


Blower pompası kullanmanın birçok avantajı bulunmaktadır. Her şeyden önce, sessiz bir çalışma sağlamaktadır. Aynı zamanda, montajı son derece basittir. Yağsız bir çalışma sisteminin olması uzun süreli kullanım sağlamaktadır. Ortalama kullanım ömrü üç ila beş yıl arasında değişmektedir.

Ürün Görselleri
Hizmet Bölgeleri

Tekirdağ blower, süleymanpaşa blower, çorlu blower, çerkezköy blower, kapaklı blower, ergene blower, hayrabolu blower, malkara blower, marmaraereğlisi blower, muratlı blower, saray blower, şarköy blower

Kırklareli blower, lüleburgaz blower, babaeski blower, demirköy blower, kofçaz blower, pehlivanköy blower, pınarhisar blower, vize blower

Edirne blower, keşan blower, havsa blower, ipsala blower, lalapaşa blower, meriç blower, süloğlu blower, uzunköprü blower

İstanbul blower, silivri blower, çatalca blower, büyükçekmece blower, esenyurt blower, beylikdüzü blower

İletişim Adreslerimiz: İletişim

Facebook Adresimiz: https://www.facebook.com/nihat.besli55

Whatsapp
Hemen Ara