Conta (Kauçuk) Çeşitleri

Conta Kauçuk

Kauçuk; bir ağaç adı olmakla beraber ağaçtan elde edilen maddelerin endüstride kullanım alanı bulunmaktadır. Diğer adı elastomerler olan kauçuk; düşük miktarlarda plastik akışkanlık gösteren ve herhangi bir kuvvet uygulandığında şekil değiştiren, uygulanan kuvvet kaldırıldığı zaman ise eski şekline dönen esnek polimerler olarak bilinmektedir. Günümüzde tüm dünyada yıllık 15 milyonun üzerinde kauçuk üretimi yapılmaktadır. Üretilen kauçukların üçte biri ise doğal kauçuktur. Geri kalanları ise petrolden elde edilen kimyasal maddelerle yapılan yapay kauçuk olarak bilinmektedir.

Conta Çeşitleri Nelerdir?

Kauçukların birçok özelliği bulunmaktadır. Her şeyden önce, keçe uygulamalarının önemli bir kısmı için tavsiye edilmektedir. Bunun yanı sıra, yağ ve greslere karşı son derece dayanıklıdır. Yakıt ve sanayi sıvıları için farklı karışımlar bulunmaktadır. Ancak, glikol esaslı fren yağlarına ve EP katkılı yağlara karşı direnci zayıftır. Conta Çeşitleri Nelerdir? Hemen göz atalım.


Nitril kauçuk; -40C ile 105C arasındaki sıcaklıklar için kullanılmaktadır. Aralıklı olarak gerçekleştirilen çalışmalarda ise 120C’ye kadar dayanıklı olduklarını söylemek gerekir. Bilhassa fiyat performans oranından dolayı tercih edilirler.


Poliakrilik Kauçuk: Nitril kauçuğa kıyasla yüksek sıcaklıklara ve EP katkılı yağlara karşı daha dayanıklıdır. 150C’ye kadar kullanılmaktadır.
Silikon Kauçuk: -60 ila 200C arasındaki sıcaklıklarda kullanılmaktadır. Bilhassa krank keçelerinde kullanılır.


Florokarbon Kauçuk: Yüksek sıcaklık ve yüksek devirli ortamlarda ve krank keçelerinde kullanımı söz konusu olmaktadır. Pahalı olmasının yanı sıra keton, amin ve ester, eter içeren karışımlara karşı dayanıklı olmamasından dolayı tercih edilmemektedir.


Etilen Propilen Kauçuk: -40 ila 150C arasında kullanılmaktadır. Fosfat ester akışkanlar başta olmak üzere glikol esaslı fren yağlarına ve su buharına karşı son derece dirençlidir.


Stiren Butadien Kauçuk: Alkol, asit ve bazlar, glikol esaslı fren yağları karşısında son derece dirençlidir. -50 ila 100C arasında kullanılmaktadır. Aynı zamanda, yakıtlar ve petrol esaslı yağlara karşı hiçbir şekilde dayanıklılığı yoktur.


Tabii Kauçuk: -60 ila 90C arasında kullanılmaktadır. Direnç bakımından SBR ile benzer özellikler göstermektedir.


Politetrafloroetilen: Sanayide kullanılan neredeyse tüm kimyasal maddelere karşı son derece dayanıklıdır.


Poliamid


Hidrojene Nitril Kauçuk

Termoplastik Poliüretan

Ürün Görselleri
Hizmet Bölgelerimiz

Tekirdağ conta çeşitleri, süleymanpaşa conta çeşitleri, çorlu conta çeşitleri, çerkezköy conta çeşitleri, kapaklı conta çeşitleri, ergene conta çeşitleri, hayrabolu conta çeşitleri, malkara conta çeşitleri, marmaraereğlisi conta çeşitleri, muratlı conta çeşitleri, saray conta çeşitleri, şarköy conta çeşitleri

Kırklareli conta çeşitleri, lüleburgaz conta çeşitleri, babaeski conta çeşitleri, demirköy conta çeşitleri, kofçaz conta çeşitleri, pehlivanköy conta çeşitleri, pınarhisar conta çeşitleri, vize conta çeşitleri

Edirne conta çeşitleri, keşan conta çeşitleri, enez conta çeşitleri, havsa conta çeşitleri, ipsala conta çeşitleri, lalapaşa conta çeşitleri, meriç conta çeşitleri, süloğlu conta çeşitleri, uzunköprü conta çeşitleri

İstanbul conta çeşitleri, çatalca conta çeşitleri, silivri conta çeşitleri, beylikdüzü conta çeşitleri, esenyurt conta çeşitleri, büyükçekmece conta çeşitleri

İletişim Adreslerimiz: İletişim

Facebook Adresimiz: https://www.facebook.com/nihat.besli55

Whatsapp
Hemen Ara