Santrifüj Pompalar

Santrifüj Pompalar

Santrifüj Pompalar

Aps pomp firması olarak santrifüj pompa satışı, santrifüj pompa servisi, santrifüj pompa bakımı, santrifüj pompa montaj hizmeti vermekteyiz. Hizmet alanımız Trakya ve İstanbul bölgeleri arasındadır. Santrifüj pompa hizmetimizden faydalanmak ve bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Sanayi sektörünün her alanında kullanılan santrifüj pompalar sayesinde birçok iş kolunun problemleri çözülmektedir. Bu tür pompalar; sıvıların transfer işlemlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla kullanılırlar. Santrifüj pompaların en çok kullanıldığı alan endüstriyel ısıtma ve soğutma sistemleri olmaktadır. Bunun yanı sıra, petrol tesisleri, atık suların tahliye edilmesi ve daha birçok alanda santrifüj pompaların hayati bir önemi bulunmaktadır. Fizik derslerinden de bildiğimiz gibi sıvı basıncının arttırılması ve azaltılması sayesinde birçok işlem yapılmaktadır. Bu noktada, santrifüj pompalar; kullanılan sıvının basıncının arttırılmasının ardından bir yerden başka bir yere transfer edilmesi amacıyla kullanılırlar. Bunun yanı sıra, kullanılan sıvıların kapalı bir yerde korunması noktasında işlevleri bulunmaktadır.


Santrifüj pompalar; önemli oldukları kadar seçimlerinin iyi bir şekilde yapılması gerekir. Hangi pompanın kullanılacağı belirlenirken sıvının debisi ve türü dikkate alınmaktadır. Her ne kadar birçok farklı pompa türü bulunsa da bu pompalar arasında en çok tercih edilenlerden birisi de santrifüj pompalar olmaktadır.

Santrifüj Pompaların Çalışma Prensibi

Santrifüj Pompaların gövdesinin içerisinde çark bulunmaktadır. Bu çarkın sıvıya merkezkaç kuvveti kazandırması dolayısıyla basınçlandırılmasına rastlanmaktadır. Sıvı; çark gövdesinin orta kısmından içeriye doğru çarka bağlı olan kanatlar ile döndürülerek pompa çıkışına doğru yönlendirilmektedir. Santrifüj pompaların da farklı türleri bulunmaktadır. Kendinden emişli, preferikal, döküm gövdeli sessiz kademeli olmak üzere farklı çeşitleri vardır. Sıvının debisine göre santrifüj pompaların da birçok çeşidi tasarlanmaktadır. Bunun yanı sıra, kanatların boyutları başta olmak üzere çarkın çapı, gövdenin ölçüleri ve daha birçok farklı kriter dikkate alınarak santrifüj pompaların yepyeni alternatifleri meydana getirilmektedir. Santrifüj pompa çeşitleri; hangi sıvı için üretildikleri başta olmak üzere sızdırmazlığın nasıl sağlandığı gibi hususlara bakılarak farklılık göstermektedir.

Santrifüj Pompalar Nasıl Kullanılır?

Santrifüj pompaların genel yapısı neredeyse aynıdır. Sıvı çarkı; motor miline sızdırmazlık ekipmanı sayesinde bağlanmaktadır. Sıvı çarkı sayesinde sıvının motor çarkı ile temas etmesinin önüne geçilmektedir. Ancak, santrifüj pompaların sızdırmazlık konusunda sorun yarattığı bilinmektedir. Her şeyden önce, kullanılan sıvının yanıcı ve parlayıcı olması halinde ortaya çok ciddi riskler çıkmaktadır. Bu yüzden, yanıcı akışkanlar başta olmak üzere buna benzer sıvıların pompalanması için manyetik kaplinli santrifüj pompa tercih edilmektedir.

Santrifüj Pompalar Nerelerde Kullanılır?

Santrifüj pompalar güvenlik konusunda en iyisini vaat eden manyetik kaplini bulunan ve kullanım alanı son derece geniş olan pompalardır. Kimyasal prosesler başta olmak üzere elektronik üretimi, atık su arıtma, kağıt fabrikaları, madencilik, matbaa ve baskı çalışmaları gibi alanlarda yoğun olarak kullanımlarına rastlanmaktadır. Bunun yanı sıra, ilaç ve gıda üretim tesislerinde de kullanılmaları söz konusudur.

Santrifüj pompalar; pompa kapasitesinin yüksekliği bakımından mekanik salmastralı pompalar kadar büyük etki yaratmayabilir. Ancak, yine de denizlerde kullanılan daldırma tip pompalar olmak üzere kullanımlarına rastlanmaktadır. Dikey milinin olmasından dolayı tercih edildiklerini de eklemek gerekir.

Ürün Görselleri
Hizmet Bölgeleri

Tekirdağ santrifüj pompa, süleymanpaşa santrifüj pompa, çorlu santrifüj pompa, ergene santrifüj pompa, çerkezköy santrifüj pompa, kapaklı santrifüj pompa, hayrabolu santrifüj pompa, malkara santrifüj pompa, marmaraereğlisi santrifüj pompa, muratlı santrifüj pompa, saray santrifüj pompa, şarköy santrifüj pompa

Kırklareli santrifüj pompa, lüleburgaz santrifüj pompa, babaeski santrifüj pompa, demirköy santrifüj pompa, kofçaz santrifüj pompa, pehlivanköy santrifüj pompa, pınarhisar santrifüj pompa, vize santrifüj pompa

Edirne santrifüj pompa, keşan santrifüj pompa, enez santrifüj pompa, havsa santrifüj pompa, ipsala santrifüj pompa, lalapaşa santrifüj pompa, meriç santrifüj pompa, süloğlu santrifüj pompa, uzunköprü santrifüj pompa

İstanbul santrifüj pompa, silivri santrifüj pompa, çatalca santrifüj pompa, beylikdüzü santrifüj pompa, esenyurt santrifüj pompa, büyükçekmece santrifüj pompa

İletişim Adreslerimiz: İletişim

Facebook Adresimiz: https://www.facebook.com/nihat.besli55

Whatsapp
Hemen Ara