Keson Kuyu Pompaları

Keson Kuyu Pompaları

Keson Kuyu Pompaları

Aps Pompa firması olarak keson kuyu pompa satışı, keson kuyu pompa servisi, keson kuyu pompa bakımı, keson kuyu pompa montaj hizmeti vermekteyiz. Hizmet bölgelerimiz Trakya ve İstanbul bölgeleri arasındadır. Keson kuyu pompa hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçiniz.

Keson kuyu pompaları birçok sektör için önemli olmakla beraber su sondajı yöntemini ifade etmektedir. Herhangi bir beton temel üzerine kurulmuş olan ve aynı zamanda su geçirmez özellikler taşıyan kuyunun sağlam bir temele sahip olması noktasında keson kuyuların önemi tartışılmazdır. Keson kuyu; herhangi bir alana açılan, dörtgen veya silindir şeklindeki toprak altındaki bölgenin dayanıklı bir temel oluşturulmasıyla hazırlanmaktadır. Tüm bunlara ek olarak, keson temelinin farklı uygulama alanları da bulunmaktadır. Günümüzde çok fazla rastlanılan su yataklarının üzerine yapılması planlanan köprü iskelelerinin temelleri esnasında keson kuyu uygulamalarına rastlanmaktadır. Bunun yanı sıra, yakın zamanda açılışı yapılan Trabzonspor stadyumunun inşa aşamasında keson kuyu kullanılmıştır.


Keson kuyu neden önemlidir birçok kişinin aklında bulunan bir sorudur. Bu sayede, yapılar için sağlam bir temel oluşturulmaktadır. Keson temellerinin aynı zamanda kazık temeller üzerine oturtulmuş olması vermiş olduğu güveni arttırmaktadır.

Keson Kuyu Nasıl Açılır?

Keson kuyu projesi; yapıların sağlamlığı noktasında hayati öneme sahiptir. Ancak, bu projenin alanında uzman mühendisler tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Günümüzde eliyle keson kuyu açmaya çalışan kişi veya kurumlar bulunmaktadır. Bu gibi hallerde göçme gibi ölümle sonuçlanacak olaylara rastlamak mümkündür.


Keson kuyu projesi; bu konuda eğitim almış ve tecrübesi bulunan mühendisler tarafından hazırlanmaktadır. Zemine açılan 10-12 metre çapa sahip alan çevresine duvar örmek amacıyla veranda ve monopost türünde desteklerden yardım alınmalıdır. Bunun yanı sıra, zeminin durumuna bakılarak karar verilecek sayıdaki inşaat demiri; deliğin tam uzunluğunda olacak şekilde içeriye sokulmaktadır. Bu işlemler sırasında beton; keson kuyuya yavaşça dökülmektedir. Keson kuyu; altta kalan tabakaya veya isteğe uygun bir zemine dayanacak şekilde projede olduğu gibi yerleştirilmektedir. Bunun yanı sıra, projedeki diğer gerekli ekipmanların montajı da yapılmaktadır. Keson kuyu; düzgün bir proje hazırlandığı ve buna uyulduğu takdirde uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanılacaktır.

Keson Kuyularda Hangi Pompalar Kullanılmaktadır?

Keson kuyu pompası olarak nitelendirilebilecek özel bir pompa bulunmamaktadır. Ancak, kuyunun derinliğine göre uygun bir şekilde ayarlanmış dalgıç pompaların keson kuyular için kullanıldığı bilinmektedir. Bunun yanı sıra, keson kuyular için dalgıç pompaların yanı sıra santrifüj pompalar veya çeşitli jet pompalar da kullanılmaktadır.

Keson Kuyu Bakımı ve Onarımı Nasıl Yapılmaktadır?

Keson kuyular; başarılı bir projeyle uygulandıkları takdirde oldukça dayanıklı bir şekilde uzun ömürlü olarak kullanılırlar. Fakat, kuyunun drenajının bozulmaması için keson kuyunun çevresinde derin köklü ağaç bulunmamalıdır. Buna ek olarak, keson kuyunun içme suyu temin edilmesi amacıyla kullanıldığı hallerde kuyudaki suyun temiz olmasına dikkat edilmelidir. Kuyu kapaklarının güvenlik açısından her zaman kapalı tutulması gerekmektedir. Bunun yanı sıra, herhangi bir kaza meydana gelmemesi adına kuyu çıkışının yerden en az bir metre yükseklikte inşa edilmesine dikkat edilmelidir.

Keson Kuyu Açtırma Sebepleri

Keson kuyulara neden ihtiyaç duyulduğu ise en çok merak edilen detaylardan birisi olmaktadır. Bu kuyular; yıllardan bu yana sağlam olmayan zeminlerin üzerine inşa edilmektedir. Keson kuyuların sayesinde zeminde oluşması muhtemel kayma ve çökme türündeki sorunlara engel olunmaktadır. Kuyunun beton ile çevrelenmesi sayesinde kirli veya pis su olarak adlandırılan kuyu kirliliğinin önüne geçilmektedir.


Keson kuyular; bir mühendislik harikası olmakla beraber kişi veya kurumların kuyu temizliği için harcamış olduğu bakım maliyetlerinin ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Çevrelediği beton sayesinde dalgıç pompası veya diğer pompa türlerinin ortaya çıkardığı sorunların ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Farklı zeminlerde yaşanması muhtemel sorunlar için en iyi alternatiftir.

Ürün Görselleri
Hizmet Bölgeleri

Tekirdağ keson kuyu pompa, çorlu keson kuyu pompa, süleymanpaşa keson kuyu pompa, çerkezköy keson kuyu pompa, kapaklı keson kuyu pompa, ergene keson kuyu pompa, hayrabolu keson kuyu pompa, malkara keson kuyu pompa, marmaraereğlisi keson kuyu pompa, muratlı keson kuyu pompa, saray keson kuyu pompa, şarköy keson kuyu pompa

Kırklareli keson kuyu pompa, lüleburgaz keson kuyu pompa, babaeski keson kuyu pompa, demirköy keson kuyu pompa, kofçaz keson kuyu pompa, pehlivanköy keson kuyu pompa, pınarhisar keson kuyu pompa, vize keson kuyu pompa

Edirne keson kuyu pompa, keşan keson kuyu pompa, enez keson kuyu pompa, havsa keson kuyu pompa, ipsala keson kuyu pompa, lalapaşa keson kuyu pompa, meriç keson kuyu pompa, süloğlu keson kuyu pompa, uzunköprü keson kuyu pompa

İstanbul keson kuyu pompa, silivri keson kuyu pompa, çatalca keson kuyu pompa, beylikdüzü keson kuyu pompa, büyükçekmece keson kuyu pompa, esenyurt keson kuyu pompa

İletişim Adreslerimiz: İletişim

Facebook Adresimiz: https://www.facebook.com/nihat.besli55

Whatsapp
Hemen Ara