Salmastralar

Salmastralar

Salmastralar

Salmastralar mekanik ve yumuşak olmak üzere ikiye ayrılır. Aps pomp ve sızdırmazlık firması olarak her türlü salmastra çeşitlerinin satışını yapmaktayız. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Günümüz sanayi sektöründe teknolojinin gelişmesinin bir sonucu olarak farklı özelliklere sahip makineler ortaya çıkmaktadır. Üretim sektöründe çalışan işçiler veya beyaz yakalılar; çalışma hayatlarının önemli bir kısmını çeşitli meta aksamlara sahip makinelerin arasında geçirirler. Çalışma aksamları arasında birçok çeşitli malzemenin birbiriyle uyumlu ve sorunsuz olarak çalışmasının bir sonucu olarak üretim süreci tamamlanmaktadır. Üretim ve makineleşmenin bir numaralı kural olarak dikkat çektiği sanayi sektöründe makinelerin çalışma prensiplerinde meydana gelecek en ufak aksama dahi üretim sürecinin ciddi bir darbe almasına sebep olacaktır. Makinenin yanlış çalışması yüzünden üretim malzemesinin boşa gitmesi söz konusu olurken eksik veya hatalı üretilen ürünler yüzünden firmalar ciddi bir zarara uğramaktadır.


Yukarıdaki hususların gerçekleşmemesi, bir başka deyişle, makinelerin çalışmasının aksamaması ve üretimin zarar görmemesi adına makinelerin olması gerektiği gibi çalışmasını sağlayacak birtakım malzemelerin makineler üzerinde bulunması gerekmektedir. Salmastra ürünleri; bahsettiğimiz malzemeler arasında önem bakımından ilk sıralarda gelmektedir. Salmastralar sayesinde makinelerin çalışırken sızdırma yapmasının önüne geçilmektedir.

Salmastra Nedir?

Makinelerin genellikle sanayi sektöründe yer almasından dolayı salmastra kullanımı sanayi sektöründe çok fazladır. Bunun yanı sıra, tarım sektöründe de kullanılmasına rastlanmaktadır. Yumuşak ve mekanik olmak üzere iki farklı salmastra çeşidi bulunmaktadır. Salmastra; daha önce de söylediğimiz gibi sızdırmazlık problemlerinin ortaya çıkmasını engellemektedir. Birisi hareketli, birisi hareketsiz olarak çalışan iki makine arasında sızdırmazlık problemleri ortaya çıkmaktadır. Sızdırmazlık problemi yüzünden makinelerden istenilen verim alınamaz. Bu durum; salmastra kullanımını gündeme getirmektedir.

Salmastra Ne İşe Yarar?

Salmastra; sızdırmazlık sorununu kesin olarak çözen bir malzemedir. Salmastra nedir diye merak edenlere şu tanımı yapabiliriz. Makine parçaları arasından kuvvet geçmesi gerekli iken bir taraftan da akışkan ürünlerin makine parçaları arasından geçişinin engellenmesi adına salmastra kullanılmaktadır. İki farklı salmastra türü bulunsa da günümüzde daha çok mekanik salmastra tercih edilmektedir. Çünkü, yumuşak salmastra; akışkan maddenin makine arasındaki kaçaklığını engellemek için kullanılırken bu işi tam olarak yapamadığı için yerini mekanik salmastraya bırakmıştır. Ancak, yine de yumuşak salmastra kullanımına rastlanmaktadır. Bunun sebebi, Türkiye başta olmak üzere sanayisi henüz gelişme aşamasında olan ülkelerdeki yetersiz çalışma şartlarından kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda, mekanik salmastranın bakım elemanı konusunda birtakım sıkıntıları bulunmaktadır.

Mekanik Salmastra Nedir? Neden Tercih Edilir?

Mekanik salmastra; sızdırmazlık sorununu tam olarak çözmesinden dolayı tercih edilmektedir. Ancak, teknolojinin gelişmesine bağlı olarak kullanımının yaygınlaşacağını ifade etmek gerekir. Günümüzde yalnızca şartların nispeten daha iyi olduğu tarım sektöründe mekanik salmastra kullanımına rastlanmaktadır. Mekanik salmastranın çok fazla avantajının olduğunu söylemeliyiz.

  • Her şeyden önce, sanayi veya tarım sektöründe bulunan işletmenin ihtiyaçlarını tam olarak karşılamaktadır. Aynı zamanda, daha ekonomik bir kullanım seçeneği sunmaktadır.
  • Mekanik salmastra; uzun süreli kullanılabilecek kadar kalitelidir. Fiyat performans oranı bakımından yumuşak salmastraya kıyasla çok daha iyidir. Kullanım ömrü son derece uzundur.
  • Daha önce de söylediğimiz gibi yumuşak salmastra; bilhassa akışkan kaçağını engelleme konusunda yetersiz kalmasından dolayı tercih edilmemektedir. Bu durum; işletmelerin canını sıkan bir gelişme olmakla beraber onlara masraf olarak geri dönmektedir. Mekanik salmastralarda ise akışkan kaçağı yok denecek kadar azdır. Sonuç olarak, makinelerin sorunsuz çalışması noktasında mekanik salmastralar daha başarılı olmaktadır.
  • Mekanik salmastranın herhangi bir bakım masrafının olmaması ciddi bir avantaj teşkil etmektedir. Mil ya da mil burcunda herhangi bir aşınmamaya sebep olmaması; bu malzemelerin sahip olduğu farklı bir özellik olarak dikkat çekmektedir.

Yumuşak Salmastra Hangi Avantajlara Sahiptir?

  • Yumuşak salmastra; beklenen etkiyi yaratmasa da satış fiyatları dikkate alındığında mekanik salmastralara kıyasla daha uygun oluşuyla tercih sebebi olmaktadır.
  • Kurulum aşamasında farklı bir avantajları daha bulunmaktadır. Kurulumda pompa sökülmesine ihtiyaç yoktur.
  • Akışkan kaçağını engelleme konusunda ise yetersiz kalırlar.

Neden Mekanik Salmastra Kullanılmalı?

Mekanik salmastra; yumuşak salmastraya kıyasla daha pahalı olsa da akışkan kaçağını engelleme konusunda daha başarılıdır. Çünkü, pompalama mekanizması eksiksiz olarak çalışmaktadır. Sızıntılama problemleri en aza indirgenmektedir. Ayrıca, kullanım ömrü çok daha uzundur. Mekanik salmastra sistemleri; sızdırmazlık bölgesinde ortaya çıkan ısı problemlerini en aza indirgemektedir. Buna ek olarak, bakım masraflarının son derece düşük olması; sanayi ve tarım sektöründe bulunan işletmeler için ciddi bir avantajdır.

Ürün Görselleri
Hizmet Bölgelerimiz

Tekirdağ salmastra, süleymanpaşa salmastra, çorlu salmastra, çerkezköy salmastra, kapaklı salmastra, ergene salmastra, hayrabolu salmastra, malkara salmastra, marmaraereğlisi salmastra, muratlı salmastra, saray salmastra, şarköy salmastra

Kırklareli salmastra, lüleburgaz salmastra, babaesk salmastra, demirköy salmastra, kofçaz salmastra, pehlivanköy salmastra, pınarhisar salmastra, vize salmastra

Edirne salmastra, keşan salmastra, havsa salmastra, enez salmastra, ipsala salmastra, lalapaşa salmastra, meriç salmastra, süloğlu salmastra, uzunköprü salmastra

İstanbul salmastra, silivri salmastra, çatalca salmastra, beylikdüzü salmastra, büyükçekmece salmastra, esenyurt salmastra

İletişim Adreslerimiz: İletişim

Facebook Adresimiz: https://www.facebook.com/nihat.besli55

Whatsapp
Hemen Ara